godzina dla szczecina008AA95CF1A B1FD E64B A9F9 D09EBA1E1C56Uczniowie z Zespołu Szkół w Lipianach kolejny raz wzięli udział akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Polites - Godzina dla Szczecina i Twojej Miejscowości 2023.
W tegorocznej edycji, dnia 21 października br. nasza inicjatywa społeczna polegała na porządkowaniu zielonych terenów naszego miasteczka. Na co dzień zauważalne jest nadmierne śmiecenie i mała dbałość o miejsca publiczne, dlatego uczniowie chcieli spowodować by mieszkańcy miasta zwrócili większą uwagę  na niekologiczne i niestosowne zachowania osób korzystających z terenów rekreacyjnych. Angażując się w akcję uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariusza (op. P. Sawa, B. Kaniewska), Samorządu Uczniowskiego (op. R. Zawadzka, M.Szpakowska)  oraz harcerze z 42 Drużyny Harcerskiej ,,Wędrowcy'' (op.A. Binkowska)  zbierali śmieci i porządkowali liście w Parku Adama i Ewy, Parku Młodzieży, Skwerze Piwowarów i Półwyspie Storczyków w Lipianach.
Praca dla społeczności lokalnej została zauważona przez przechodniów, którzy zainteresowali się akcją. Pod adresem dzieci i młodzieży skierowano pochwały za pożyteczną pracę dla dobra wspólnego. Na zakończenie pracy wszyscy mogli odsapnąć od pracy grzejąc się przy ognisku, piec kiełbaski i znaleźć czas na wspólną rozmowę i żarty.
Akcja była również jednym z działań edukacyjnych w ramach przedsięwzięcia EKO#Ja_w_Środowisku czyli działającej w lipiańskiej szkole EKOPRACOWNI dofinansowanej ze środków @Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Szczecinie oraz @Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Opiekunka SKW