boule powiat0080A4C813C F6A4 9A34 5247 E82DC47FD2F8Pétanque inaczej boule - to tradycyjna francuska gra towarzyska z elementami zręcznościowo - strategicznymi (zwana również petanką, grą w kule). Szczególnie popularna w Prowansji (Francja), lecz również uprawiana w innych krajach europejskich i na świecie. Rozgrywana jest w ramach World Games. Należy do najliczniej reprezentowanych dyscyplin sportu na świecie - w samej Francji liczba licencjonowanych zawodników wynosi 600 tys. (źródło wikipedia). Reprezentacja naszej szkoły również spróbowała swoich sił w tej grze. Uczestniczyliśmy w Mistrzostwach Szkół Powiatu Pyrzyckiego w Boule, które odbyły się w dniu 02 października na stadionie OSiR w Pyrzycach. Organizatorem tych zawodów jest Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Pyrzycach.
Tutaj należą się ogromne brawa i gratulacje dla naszych reprezentacji - wystawiliśmy 3 reprezentacje, z czego dwie zobyły wicemistrzostwo. Zabawa była przednia, a poziom rywalizacji bardzo wysoki - o czym świadczą wyniki (często różnicą 1 - 2 pkt.). W Igrzyskach Dzieci (klasy IV - VI) srebrny medal zdobyła reprezentacja składająca się z uczniów: Lena Karczewska 5b, Natalia Trojanowska 5b, Igor Mikołajczak 5c oraz Adam Grudziński 5c. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (klasy VII - VIII) nasza reprezentacja uplasowała się na 5. miejscu w składzie: Amelia Stapowicz 7a, Zuzanna Łojko 7a, Piotr Trojanowski 8b oraz Hubert Ziółkowski 8b. W Licealiadzie nasza reprezentacja zdobyła srebrny medal w składzie: Amelia Pytel 3BLO, Roksana Woźniak 3BLO, Piotr Tomaszkiewicz IALO oraz Igor Muzyk IALO. Brawa za postawę i zaangażowanie dla uczniów - jak zwykle można na Was liczyć, a praca z Wami to tylko przyjemność. Gratulacje.