110 października 2021 r. w Kościele w Polsce obchodziliśmy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”. W związku z uroczystością upamiętniającą św. Jana Pawła II w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Lipianach odbył się montaż słowno-muzyczny poświęcony Polskiemu Papieżowi.
Dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Lipianach zaangażowana w działalność scholi parafialnej w sposób artystyczny przedstawiła sylwetkę św. Jana Pawła II i jego drogę do świętości. W montażu przedstawiono najważniejsze rysy pontyfikatu naszego papieża oraz jego przesłanie do rodaków i całego Kościoła. Nie mogło również zabraknąć twórczości literackiej Karola Wojtyły z okresu przed objęciem Stolicy Piotrowej oraz słów, które padły w dniu inauguracji pontyfikatu. W przedstawieniu teksty biograficzne były bogato ilustrowane odpowiednimi pieśniami religijnymi ukazującymi, jak wielką rolę odegrał on w historii Kościoła na całym świecie.
Młodzi wykonawcy trafili do słuchaczy ze swoim przekazem artystycznym. Wiele osób na nowo mogło zatopić się we wspomnieniach o naszym wielkim świętym, a także przypomnieć sobie aktualność nauczania św. Jana Pawła II. Przedstawienie zostało zaprezentowane aż trzy razy: podczas Mszy świętych o godz. 9:30, 11:00 w Lipianach oraz o godz. 12:30 w Skrzynce. Po każdym występie młodzi wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Ksiądz Proboszcz, opiekunowie scholi, jak również wszyscy uczestniczący w obchodach Dnia Papieskiego wyrazili swoje uznanie dla zaangażowania młodych artystów i stwierdzili, że oczekują z niecierpliwością na dalsze występy naszych uczniów zrzeszonych w ramach scholi parafialnej z Lipian.

ks. Marcin Krycki