pix blocks005W dniach 10 i 17 maja w naszej szkole obyły się finały Ogólnoszkolnego Konkursu Programowania. Finały poprzedzone były eliminacjami w których wzięło udział ponad 150 uczniów klas IV-VIII. W finale wystąpiło 21 uczniów podzielonych na dwie grupy - klasy IV - VI i klasy VII - VIII. Konkurs odbywał się za pośrednictwem aplikacji do nauki programowania PixBlocks. Uczniowie rozwiązywali zadania mierząc się z takimi pojęciami jak: zmienna, warunek, pętla zagnieżdżona, działania matematyczne na pętlach z licznikiem kroków, instrukcje warunkowe, współrzędne, operacje matematyczne. Celem konkursu było nie tylko zaszczepienie w uczniach informatycznego bakcyla, ale także stymulacja ich rozwoju w wielu innych dziedzinach życia. Kodowanie wymaga bowiem logicznego i twórczego myślenia, a także wytrwałości i cierpliwości w poszukiwaniu nowych rozwiązań. Zwycięzcami Ogólnoszkolnego Konkursu Programowania zostali:
- klasy IV - VI:
1 m. Lena Szpakowska Vb
2 m. Mieszko Smans IVa
3 m. Hubert Pietrzak VIa
- klasy VII - VIII:
1 m. Kornelia Szpakowska VIIIc
2 m. Piotr Trojanowski VIIIb
3 m. Ada Pędziwiatr VIIb
Wszystkim uczniom gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku. Nagrody zostaną wręczone 1. czerwca. Organizatorem konkursu był nauczyciel informatyki - Krzysztof Trojanowski.