noc filmowa011AE28B246 AE72 3F7C 0993 45120C35923DW nocy z 27 na 28 maja już po raz ósmy w naszej szkole odbyła się Dyskusyjna Noc Filmowa – impreza kulturalno - dydaktyczna, która zgromadziła kinomanów z klas siódmych i ósmych Szkoły Podstawowej. Ideą, która przyświecała organizatorom Dyskusyjnej Nocy Filmowej było zapoznanie uczniów z wybitnymi dziełami światowego kina. Po obejrzeniu każdego z filmów uczniowie zachęcani byli do wzięcia udziału w dyskusji. Każda z nich była okazją do konfrontacji poglądów ucznia z wiedzą i poglądami nauczyciela, rozwijania umiejętności twórczego i krytycznego myślenia, umiejętności słuchania innych oraz kulturalnego wyrażania swoich poglądów. Dyskutowano m.in. o problemie eutanazji, o tym czy pieniądze rządzą światem oraz czy dla postępu medycyny wolno eksperymentować na ludziach. Dzieląc całą noc wspólny kawałek podłogi, nasi uczniowie mieli okazję uczyć się koleżeństwa oraz dbać o prawidłowe relacje między sobą, pomimo późnej pory i zmęczenia.