img 20230601 wa0026243DAA40 5B6D D229 3275 B4A0A931A6671 czerwca uczniowie klas młodszych wzięli udział w turnieju wiedzy o patronie szkoły "KORNELIADA 2023". Aby wykonać zadania musieli się przebrać za postaci z książek i stawić się na stacjach zadaniowych usytuowanych na terenie szkoły i miasta. Najpierw wszyscy rozwiązywali krzyżówki i testy związane z życiorysem Kornela Makuszyńskiego. Następnie przeprowadzili wywiad o twórczości poety z pracownikami UM, biblioteki, przedsiębiorcami i mieszkańcami Lipian. Potem pozowali i wykonywali zdjęcia ukazujące uroki Ziemi Lipińskiej. Ostatnie zadanie miało akcent ekologiczny i polegało na zasadzeniu roślin iglastych w ogródku szkolnym oraz nazwaniu ich imionami bohaterów z książek K. Makuszyńskiego. Po wykonaniu zadań organizatorzy sprawdzili poprawność wykonanych prac i nagrodzili zwycięskie klasy nagrodami ufundowanymi przez panią dyrektor. Impreza sprawiła uczniom dużo radości.

Organizatorzy: B.Kaniewska i B. Fras