Eko Pracownia0425 lipca Burmistrz Lipian, Bartłomiej Królikowski odebrał z rąk Joanny Grab, zastępcy Prezesa WFOŚi GW w Szczecinie symboliczny czek na dofinansowanie w ramach programu „Ekopracownia”. Podczas briefingu, który odbył się w Miejskiej Hali Sportowej w Dobrej Nowogardzkiej wręczono 17 czeków przedstawicielom gmin i szkół z części szczecińskiej województwa zachodniopomorskiego. Ekopracownia to pilotażowy program realizowany w ramach Programu Priorytetowego „Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej”. Tylko 17 szkół naszego regionu przeszło pozytywną weryfikację wniosków, a wśród nich znalazła się nasza placówka. Powstanie Ekopracowni przyczyni się do podniesienia jakości pracy szkoły w zakresie stosowania nowoczesnych metod z elementami doświadczania, obserwowania, eksperymentowania, zapewnienia uczniom lepszych szans edukacyjnych przez wpieranie ich ciekawości, aktywności i samodzielności, doskonalenie pracy nauczycieli, umiejętność wdrażania do praktyki edukacyjnej innowacji pedagogicznej. W ramach realizacji zadania zostaną zakupione m.in.: ławki, stoliki, szafy na pomoce dydaktyczne, monitor interaktywny 75’, laptop, pomoce do obserwacji oraz badania wód i ph gleb, pakiet do badania azotanów w wodzie i glebie, mikroskop stereoskopowy, kolekcje skał i minerałów, modele do rysowania mapy powierzchniowej.

Eko Pracownia07 1

obraz 2023 07 28 213514786