Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Ogromnym sukcesem zakończył się start naszych zawodników podczas Lubuskiej Ligi Młodzieży Szkolnej w Badmintonie. Zawody odbyły się w dniu 12 października 2019 r. w Ośnie Lubuskim i zgromadziły ponad 100 zawodników z najlepszych klubów województwa lubuskiego. Ponieważ turniej miał charakter otwarty, to brały w nim udział również kluby z województwa zachodniopomorskiego. Nasi badmintoniści mierzyli się z zawodnikami z Zielonej Góry, Szczecina, Świebodzina, Sulęcina, Trzcińska, Nowogrodu Bobrzańskiego, Ośna Lubuskiego, Golic oraz Babimostu. Skład naszej reprezentacji to Aleksandra Wróblewska (U10 dz.), Patrycja Ulanowska (U12 dz.), Piotr Trojanowski (U12 chł.), Szymon Wróblewski (U14 chł.), Amelia Pytel (U16 dz.), Aleksandra Ptaszyńska (U16 dz.) oraz Mateusz Sykuła (U16 chł.). To kolejny sukces UKS "Olimpionik" Lipiany, nie tak dawno na kortach w Ośnie Lubuskim sukces odnieśli seniorzy zdobywając 3 medale (2 złote i 1 srebrny).

A teraz najważniejsze …

Ola Wróblewska zajęła I miejsce w najmłodszej kat. U10 dz. To wielki sukces Oli, która w finale zmierzyła się z Zosią Nowakowską ze Szczecina wygrywając 2 : 0. Ola wygrała wszystkie swoje mecze, pozostawiając za sobą 14 innych zawodniczek.

Klasyfikacja medalowa U10 dziewcząt:

1. Aleksandra Wróblewska – Lipiany
2. Zosia Nowakowska – Szczecin
3. Natlia Banasiak – Sulęcin

badminton060

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Dzien Nauczyciela 2018 kiedy jest i jak obchodzimy to swieto article

Fb Post nasza organizacja bierze udzial

16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji co roku w połowie października Fundacja WOŚP organizuje Bicie Rekordu w Pierwszej Pomocy. Głównym celem jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy. W tym roku nasza szkoła włącza się do akcji. Bicie Rekordu w Pierwszej Pomocy  odbywać się 16.10.2019 od godziny 12:00 do godziny 12:30 w małej sali gimnastycznej.

karatei001111370DA 02E9 2306 1B82 095295C090A2W niedzielę 29 września Klub Karate ANTAI wziął udział w Wielkopolskiej Lidze Karate w Witkowie. W turnieju wzięło udział ponad 200 zawodników, nasze ANTAI-ki zdobyły łącznie 19 medali 8 zł 5 srebrnych i 6 brązowych w klasyfikacji ogólnej nasz Klub zajął drugie miejsce na 15 klubów startujących. Szkołę podstawową w Lipianach reprezentował Franek Przybylski zdobywając medale w: złoto Fantom, srebro KUMITE, brąz Kata indywidualnie.