lslb007D84C72A3 ADC3 666E B7A6 353858088ABDDo dalekiego Nowogrodu Bobrzańskiego (180 km) udali się badmintoniści z UKS „Olimpionik” Lipiany, aby skrzyżować rakiety w Wielkim Finale. To już IV (ostatni) turniej z cyklu Lubuskiej Ligi Badmintona – ligi skupiającej najlepszych badmintonistów z woj. lubuskiego oraz mocnej grupy woj. zachodniopomorskiego. Tym razem trener Krzysztof Trojanowski do boju desygnował Aleksandrę Wróblewską, Patrycję Ulanowską, Amelię Kuzko, Martynę Żarów, Mateusza Sykułę, Amelię Pytel oraz Aleksandrę Ptaszyńską. Jak zwykle nasi zawodnicy dołożyli wiele starań, aby w piękny sposób reprezentować nasz klub. Badminton to sport który wymaga od zawodników doskonałego przygotowania fizycznego, taktycznego, technicznego, psychicznego i sprawności specjalnej na wysokim poziomie. Te wszystkie cechy muszą posiadać zawodnicy aby osiągnąć wysoki wynik. To jakie wyniki osiągają nasi młodzi zawodnicy napawa optymizmem i mobilizuje do dalszej pracy. A w turnieju finałowym w Nowogrodzie Bobrzańskim 5 osób staje na podium (2x 1 miejsce oraz 3x 3 miejsce), a dwójka naszych zawodników plasuje się tuż za.

I miejsce w kat. U 10 zdobywa Ola Wróblewska z kompletem zwycięstw w stosunku 2:0. Wielkie gratulacje dla Oli, która zwyciężyła we wszystkich czterech turniejach (rozegrała ponad 20 pojedynków i wszystkie wygrała).

U-10 Dziewcząt :
1. Aleksandra Wróblewska – Lipiany
2. Natlia Banasiak – Sulęcin
3. Zosia Nowakowska – Szczecin
4. Hanna Makuchowska – Góralice

 

I miejsce w kat. U 14 zdobywa Martyna Żarów – największa pozytywna sensacja tego turnieju. Martyna zagrała swoje najlepsze zawody i po raz pierwszy stanęła na najwyższym podium.

1. Martyna Żarów – Lipiany
2. Jaśmina Stanuch – Szczecin
3. Zuzanna Maczalska – Świebodzin
4. Patrycja Barzyk – Świebodzin

III miejsce w kat. U 12 zdobywa Patrycja Ulanowska – bezpośredni pojedynek w półfinale turnieju był decydujący o ostatecznej klasyfikacji w całej lidze. Patrycja gdyby ten mecz wygrała zwyciężyłaby w klasyfikacji generalnej – niestety tym razem uległa najlepszej zawodniczce i ostatecznie w turnieju zajęła 3. pozycję. W łącznej klasyfikacji Patrycja uplasowała się na II pozycji (brawo).

V-VIII miejsce w kat. U 12 zajęła Amelia Kuzko, która coraz śmielej sobie poczyna w tej kategorii i toczy coraz bardziej wyrównane pojedynki z najlepszymi zawodniczkami.

1. Iga Pachała - Nowogród Bobrzański
2. Hanna Sot – Świebodzin
3. Patrycja Ulanowska – Lipiany
4. Lena Pawlak –Golice
5-8 Amelia Kuzko –Lipiany

III miejsce w kat. U 16 chłopców zdobywa Mateusz Sykuła – w walce o II miejsce w turnieju i w całej klasyfikacji niestety uległ minimalnie w meczu stojącym na bardzo wysokim poziomie. Wiele zagrań w tym pojedynku było nagradzanych gromkimi brawami.

1.Łukasz Chudziński – Sulęcin
2.Jakub Skarpetko – Nowogród Bobrzański
3. Mateusz Sykuła – Lipiany
4. Norbert Czaczkowski – Szczecin

III miejsce w kat. U 16 zajęła Amelia Pytel, która w łącznej klasyfikacji już przed tym turniejem zapewniła sobie II pozycję i spokojnie kontrolowała całą sytuację w ostatnim turnieju. 

IV miejsce w kat. U 16 zdobywa Ola Ptaszyńska – w meczu z najlepszą zawodniczką Martyną Hałajdą (Łęgi – powiat policki) o mały włos sprawiłaby ogromną sensację. Ola wygrała pierwszego seta i w drugim secie prowadząc 12 : 7 ostatecznie minimalnie przegrała (14:15). W trzecim secie Ola toczyła wyrównany bój, ale nie zdołała pokonać rywalki.

1.Maryna Hałajda –Łęgi
2.Sandra Szczerbin – Golice
3. Amelia Pytel - Lipiany
4. Aleksandra Ptaszyńska – Lipiany

Niebawem przedstawimy generalną klasyfikację po czterech turniejach.

Wielkie gratulacje dla naszych zawodników, którzy w piękny sposób reprezentują UKS „Olimpionik” Lipiany. Brawa za wielkie zaangażowanie (treningi, turnieje) oraz za poświęcenie swojego wolnego sobotniego dnia – wyjazd i udział w turnieju trwał 12 godzin. Podziękowania tradycyjnie już kierujemy dla firmy AutoPol-Kap Marek Polaszczyk za ufundowanie wpisowego dla dzieci oraz zapewnienie transportu na turniej. Gratulację również składamy organizatorom turnieju.