Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

logo arka
listy dla ziemi 11 20150503 1592393888„Nie bądź jednorazowy!” - pod tym hasłem w naszym kraju odbyła się ogólnopolska kampania edukacyjna Fundacji Ekologicznej „Arka”- „Listy dla Ziemi”. Również uczniowie naszej szkoły mogli wziąć w niej udział, stając się częścią wielkiej ekologicznej drużyny narodowej (w tym roku zgłoszono prawie 250 tys. uczestników!)
Tegorocznym tematem działań fundacji było zwrócenie uwagi na przemyślane decyzje konsumenckie już na etapie zakupów, prawidłową gospodarkę odpadami i recycling.
Uczniowskie listy miały stać się początkiem dobrych nawyków. Dzieci, po zdobyciu wiadomości na temat przyczyn zaśmiecania, wybierały te, które są według nich najważniejsze. Następnie w formie osobistego listu (pisanego lub w wypadku przedszkolaków i pierwszaków- rysowanego) przekazywały dorosłym swe prośby, by spróbowali oni zmienić swoje dotychczasowe, szkodliwe dla środowiska przyzwyczajenia.

Organizatorka akcji - Marzena Tomczak

button galeria