lekturki spod chmurki010557544E9 0353 1E2F 7287 0B4548054920Klasa 2a zakończyła drugi moduł Międzynarodowego Projektu Czytelniczego "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki". Do czytania wybraliśmy książkę Czesława Centkiewicza pt. " Zaczarowana zagroda". Wykonaliśmy wszystkie zadania w lekturniku uzupełniając kolejne strony zgodnie z proponowanymi poleceniami. Przygotowaliśmy zagrodę dla bohaterów lektury. W niej umieściliśmy własnoręcznie zrobione pingwiny z butelek. Idealnie się złożyło i w dniu realizacji tego zadania było dużo śniegu. Mogliśmy wykonać śnieżną zagrodę na dworze i ulepić bałwanki ze śniegu. Powstały również bałwanki z tworzyw przeznaczonych do recyklingu.
Kolejnym zadaniem było zorganizowanie pokazu mody "Zimowe EKO kreacje". Dzieci podzieliły się na trzyosobowe grupy, w których wybrali projektantów i modela. Wszyscy kreatywnie wykonali to zadanie. Projekty strojów były pomysłowe i adekwatne do pogody. Na koniec modele zaprezentowali stroje projektantów na przygotowanym wybiegu.

 

dyplom