pasowanie czytelnika007A4F2173B 21A3 C5E1 DA42 D82B3C94C326Pasowanie na czytelnika i pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowy czas dla młodego człowieka. W bibliotece na oddziale dziecięcym w Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych w dniu 12.10.2022 odbyło się ślubowanie przyszłych czytelników z klasy I b, a 21.10.2022 z klasy I a. Uczniowie zapoznali się z biblioteką i jej funkcjonowaniem, wiedzą już jakie są zasady obchodzenia się z książką, dbania o nią. Dzieci między innymi zmierzyły się z zagadkami dotyczącymi postaci z bajek, w skupieniu wysłuchały bajki edukacyjnej z wykorzystaniem teatru obrazkowego Kamishibai. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez uczniów klas pierwszych oraz pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. Głównym celem spotkania było zachęcenie pierwszoklasistów do korzystania z biblioteki szkolnej. Uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki do książki, wypożyczyli swoje pierwsze książki. Spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej i radosnej atmosferze.