"NASZE POLSKIE A B C" -edukacja partiotyczna i obywatelska to innowacja programowo – metodyczna realizowana w oparciu o umiejętności wykraczające poza podstawę programową edukacji wczesnoszkolnej w klasie Ia SP na zajęciach pozalekcyjnych w ramach koła zainteresowań w roku szkolnym2021/2022. Innowacja ma na celu docenianie niepodległości i suwerenności Ojczyzny, ale także kształtowanie postaw ogólnoludzkich, przestrzeganie i poszanowanie prawa oraz sumienne wywiązywanie się z obowiązków. W szczególności patriotyzmu najmłodsi będą się uczyć poprzez szerzenie wiedzy o "małej ojczyźnie'', propagowanie polskiej przyrody, tradycji i zabytków jako wartości ogólnonarodowych.
Autorem i koordynatorem projektu jest Pani Beata Kaniewska, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.