noc bibliotek0016BC0B7C0 93F5 815D 8D5E 5C334BB24F0523 października, w sobotni wieczór, w lipiańskiej bibliotece spotkali się miłośnicy fantastycznych opowieści. Udział w Nocy Bibliotek był nagrodą za wzorowe czytelnictwo w ubiegłym roku szkolnym. Uczniowie z klasy II c wraz z wychowawczynią panią Jolantą Schmach uczestniczyli w magicznych lekcjach „Akademii Czarów”. Atrakcyjne zajęcia, m.in.: nauka latania na miotle, zabawy przy zaczarowanym ognisku, ożywianie amuletów, wykonanie skaczącej żabki z origami oraz wysłuchanie cudownych opowieści zapisanych na kartach książek zakupionych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa przeprowadzone przy blasku księżyca, na długo pozostaną w pamięci uczestników.
Wszyscy absolwenci z wyróżnieniem ukończyli Akademię i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Organizatorzy: Biblioteka Zespołu Szkół w Lipianach oraz Miejska i Gminna Biblioteka w Lipianach.