W pierwszym półroczu roku szkolnego 2021/22 klasa 7c brała udział w dodatkowych zajęciach z matematyki. W ramach wolontariatu prowadził je uczeń klasy III GIB z II Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie - Jędrzej Rękawek. W myśl definicji  - ,,wolontariuszem jest każda osoba fizyczna, która dobrowolnie, ochotniczo i bez wynagrodzenia wykonuje świadczenia na rzecz organizacji, instytucji lub osób indywidualnych”.

Uczniowie klasy 7c systematycznie, w każdą sobotę, mogli uczestniczyć online w spotkaniach ze starszym kolegą. Głównym celem spotkań było ugruntowanie wiedzy zdobytej ma lekcjach matematyki oraz uzupełnianie braków w wiadomościach matematycznych. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i przyniosły wymierne efekty.  Uczestnictwo w ciekawym przedsięwzięciu zaowocowało nie tylko konkretnymi umiejętnościami matematycznymi, ale również przyczyniło się do podniesienia jakości pracy własnej młodzieży, poprzez umiejętność efektywnego gospodarowania czasem wolnym.