rajd zuchy 5E18C0D90 F8CD F897 3C51 417CB824DFA5W dniach 29-30 września 2023 r odbył się w Lipianach rajd inaugurujący rok zuchowy i harcerski pod hasłem "Harcerz i zuch miłuje przyrodę i stara się ją poznać". Do naszej szkoły zjechały gromady i drużyny należące do Hufca Myślibórz. Organizatorami rajdu zuchowego były lipiańskie zuchy Promyczki. Mieliśmy zaszczyt gościć gromady z Myśliborza, Pyrzyc, Barlinka, Dębna i Wałcza. Pierwszego dnia dzieci brały udział w turnieju ekologiczno- przyrodniczym i w zabawach integracyjnych. Kolejnego- udały się w trasę realizując zadania na wyznaczonych punktach. Zuchy pomalowały 5 budek dla kotów, które będą umieszczone na terenie Lipian, posadziły ponad 70 krokusów na skwerze w centrum miasta, nauczyły się wyplatać breloczki z włóczki, tzw. upcykling, rozpoznawały drzewa i krzewy tworząc zielnik i wykazały się znajomością pierwszej pomocy. Dzięki uprzejmości władz miasta zuchy zwiedziły reprezentacyjną salę ślubów w Ratuszu. W realizacji zadań w terenie pomagali wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariuszy LO.

Beata Fras