82C6B0F29 4192 9612 36DA AD1BBE639787W dniu 27 listopada uczniowie klasy 7a poznawali proces glebotwórczy oraz rodzaje gleb występujących w Polsce. W toku lekcji, po uzyskaniu potrzebnych informacji uczniowie samodzielnie tworzyli profile gleb wybranych przez siebie. Wykorzystali do tego przygotowane przez siebie składniki pokarmowe. Efekt zaskoczył ich samych. Po pełnym zaangażowaniu w pracę nastąpiła chwila…..spożycia „deserków glebowych”. Było edukacyjnie, pracowicie i …..pysznie.

Zainspirowani kanałem Pi-stacja, który z powodzeniem towarzyszy nam na lekcjach matematyki od kilku lat, postanowiliśmy opanować kolejność wykonywania działań za pomocą rapu. Uczniowie klas piątych z ogromnym entuzjazmem przystąpili do nagrywania krótkich filmików z matematycznym rapem. Jak im to wyszło? Oceńcie sami. Jedno jest pewne – uczestnicy projektu nie muszą się już zastanawiać, które działanie wykonujemy jako pierwsze.

 

Hanna Malanowska i Natalia Trojanowska kl. 5 b

 

Kacper Podskalny i Bartosz Pawłowski kl. 5 b

 

Lena Borys i Lena Szpakowska kl. 5 b

moda na niepalenie001

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2021/22 klasa 7c brała udział w dodatkowych zajęciach z matematyki. W ramach wolontariatu prowadził je uczeń klasy III GIB z II Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie - Jędrzej Rękawek. W myśl definicji  - ,,wolontariuszem jest każda osoba fizyczna, która dobrowolnie, ochotniczo i bez wynagrodzenia wykonuje świadczenia na rzecz organizacji, instytucji lub osób indywidualnych”.

Uczniowie klasy 7c systematycznie, w każdą sobotę, mogli uczestniczyć online w spotkaniach ze starszym kolegą. Głównym celem spotkań było ugruntowanie wiedzy zdobytej ma lekcjach matematyki oraz uzupełnianie braków w wiadomościach matematycznych. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i przyniosły wymierne efekty.  Uczestnictwo w ciekawym przedsięwzięciu zaowocowało nie tylko konkretnymi umiejętnościami matematycznymi, ale również przyczyniło się do podniesienia jakości pracy własnej młodzieży, poprzez umiejętność efektywnego gospodarowania czasem wolnym.

zainspiruj sie nami 01001