sdp 2023005E5D41A1A 05BA 3314 1D08 737CFE52E3A910 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego ustanowiony w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. Celem tego wydarzenia jest m.in. zwiększenie świadomości społecznej na temat znaczenia zdrowia psychicznego i jego zrozumienie. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej wzięli udział w prelekcji dotyczącej profilaktyki zdrowia psychicznego, poznali techniki oddechowe oraz aktywnie uczestniczyli w treningu relaksacji Jacobsona – opartym na progresywnym napinaniu i rozluźnianiu mięśni. Starsi uczniowie Zespołu Szkół w Lipianach mogli wylosować podczas przerw pozytywne afirmacje sprzyjające wzrostowi poczucia własnej wartości i poprawianiu samopoczucia.
D.Boguszewska, M.Malanowska, R.Rostkowska