eco0022B4DD144 4B7E 02BA 0A35 EAC00A2553D8Dnia 10 października br. na terenie naszego miasta i okolic odbyła się akcja #Sprzątamy dla Polski jako jedno z zadań realizowanych w ramach programu EKOPRACOWNIA dofinansowanego ze środków @Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz Narodowego Funduszu  Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariusza dla Szkoły Podstawowej pod opieką p. Beaty Kaniewskiej i p.Pauliny Sawy udali się do pobliskiego lasu (Żelice), aby pozbierać porzucone przez ludzi śmieci. Znalezione odpady, a było ich sporo posegregowali do odpowiednich worków, które zostały wywiezione przez odpowiednie służby miejskie. Podejmując się  tego działania wolontariusze chcą popularyzować proekologiczne zachowania oraz przyczynić się do usunięcia dzikich wysypisk w naszym lesie.
Opiekunka SKW