boulei010AD3DD9AB 7B7C 17F3 5587 BBEE4F381019Gra w kule (tzw. Boule) na dobre zagościła w naszym sportowym kalendarzu szkolnym. Wzorem ubiegłego roku na jesieni rozgrywamy turniej eliminacyjny do Mistrzostw Szkół Powiatu Pyrzyckiego w Boule. Celem turnieju jest wyłonienie reprezentacji szkoły do zawodów powiatowych, które odbędą się już w najbliższą sobotę na stadionie OSiR w Pyrzycach. Rozgrywka Boule na pierwszy rzut oka może wydać się niezwykle prosta, w rzeczywistości wymaga jednak wyczucia i doskonałej precyzji. Tych cech na dzisiejszym turnieju naszym uczniom nie brakowało. Wiele akcji było znakomitych, gra stała na wysokim poziomie, a pojedynki były zacięte. Mecze obfitowały w wiele emocji, szczególnie w najmłodszych kategoriach zakręciła się łza w oku, u starszych uczniów LO dominował jednak "poker face". Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczniom za udział w zawodach i już zapraszamy na II Mistrzostwa Szkoły w Boule, które odbędą się na wiosnę.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii:
Klasy I - III:
1. Zosia Przybylska - klasa II b
2. Adrianna Stapowicz - klasa II b

Klasy IV - VI:
1. Oliwier Rutkowski - klasa VI c
2. Lena Karczewska - klasa VI b
3. Igor Mikołajczak - klasa VI c
4. Natalia Trojanowska - klasa VI b

Klasy VII - VIII
1. Amelia Stapowicz - klasa VIII a
2. Aleksandra Wróblewska - klasa VIII c
3. Zuzanna Łojko - klasa VIII a
4. Michał Strużyk - klasa VIII c

Klasy I - IV LO
1. Igor Muzyk - klasa II LO
2. Piotr Trojanowski - klasa I LO
3. Dominik Ciołek - klasa I LO

Organizatorzy: Przemysław Mierzwa, Joanna Trojanowska oraz Krzysztof Trojanowski