code week013

Europejski Tydzień Kodowania to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z kodowaniem, programowaniem. W dniach 17-21.10.2022 nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do akcji kodowania i programowania. Uczniowie podczas zajęć matematycznych i informatycznych w ciekawy sposób promowali kodowanie i umiejętności cyfrowe. W czasie zabawy z kodowaniem uczniowie zmagali się z matematycznymi łamigłówkami oraz rozwiązywali zaszyfrowane zadania. Najstarsi programowali w Pythonie, młodsi kodowali w Scratchu oraz na platformie PixBlocks. Dodatkową atrakcją są zajęcia z robotyki, gdzie budujemy roboty i wprawiamy je w ruch przy użyciu specjalnego oprogramowania. Akcja cieszyła się dużą popularnością i zainteresowaniem uczniów. 

Organizatorzy: Elwira Kowalczyk i Krzysztof Trojanowski