Akademia Dobrej Energii Junior to program realizowany w klasach trzecich szkoły podstawowej. Głównym celem programu jest zaangażowanie się w pracę nad wsparciem dobrostanu dzieci. Program obejmuje trzy moduły, które można włączyć do programu nauczania w formie zajęć dydaktycznych, wzbogaconych pomocami naukowymi i materiałem szkoleniowym:
• pierwszy moduł koncentruje się na znaczeniu aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.
• drugi zajmuje się zdrowiem psychicznym, ucząc rozpoznawania emocji i radzenia sobie z trudnymi sytuacjami.
• trzeci obejmuje umiejętności cyfrowe, komunikacyjne i społeczne.
W związku z tym, że o dobrostanie dzieci zaczęto w Polsce mówić niedawno, to dzięki anonimowym ankietom przeprowadzonym wśród dzieci, przed i po wdrożeniu poszczególnych modułów, organizatorzy chcą pozyskać informację, w jakim zakresie program wpłynął na ich poziom wiedzy i świadomość, jeśli chodzi o zdrowie fizyczne, emocje, umiejętność komunikacji oraz rozwój świadomości w zakresie korzystania z technologii.
Nauczyciele odpowiedzialni za realizację programu: kl.3 a - Beata Kaniewska, kl. 3b - Paulina Sawa.