lemoniada0025F88DA4D ED9D 06DD D0AC 175460E8F162Dziś odbyło się podsumowanie projektu pod nazwą „LEMoniada 2021”, czyli cyklu wydarzeń upamiętniających 100. rocznicę urodzin Stanisława Lema. Nasza szkoła przystąpiła do projektu we współpracy z działającą przy szkole Fundacją „Moja Młodość” i dzięki wsparciu finansowemu ze Starostwa Powiatowego w Pyrzycach.
Od maja w naszej szkole trwały konkursy i działania związane z życiem i twórczością słynnego pisarza, filozofa, futurologa- Stanisława Lema. Konkursy obejmowały wszystkie etapy nauczania w naszej szkole- od przedszkolaków- po licealistów i związane były z różnorodną tematyką tj.: prace projektowe, prace plastyczne, projekty komputerowe czy umiejętność pięknego czytania. Ponadto uczniowie klas szóstych wzięli udział w warsztatach pt. „Planeta Lema”, podczas których wykonywali projekty planet oraz rozwiązywali kosmiczną misję w wirtualnym escape roomie.
Podsumowaniem projektu było otwarcie wystawy poświęconej życiu i twórczości pisarza oraz prac projektowych uczniów. Odbyło się również uroczyste wręczenie nagród w postaci pamiątkowych statuetek, medali, dyplomów, nagród książkowych, gier planszowych i innych upominków.


WYNIIKI KONKURSÓW
„Rakietą do gwiazd” (kl.0-2)
1m.- Kornelia Myślińska
2m. - Hanna Szpakowska
3m.- Jan Lachowicz

„Mój wynalazek” (kl.3-4)
1m.- Franciszek Przybylski
2m.- Jakub Sobolewski
3m.- Wiktoria Przybylska
Wyróżnienie- Marcel Rudzki

„Świat Lema w grze Minecraft” (kl.4-6)
1m.- Jakub Sobolewski
2m.- Alan Parniak
3m.- Norbet Pietrzak
Wyróżnienie- Hubert Pietrzak

Konkurs plastyczny- ilustracja do „Bajek robotów”
1m.- Karina Miszkiewicz (LO)
1m.- Hubert Szpakowski (SP)
2m.- Magdalena Przyludzka
3m. – Klara Błażejczak

„Dyktando wujka Staszka”
1m. – Martyna Żarów
2m. – Aleksandra Galus
3m. – Roksana Woźniak

Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania Utworów Stanisława Lema
klasy 4-6
1m. – Franciszek Przybylski
2m. – Kalina Słowik
3m.- Zuzanna Łojko
Klasy7-8
1m. – Michał Sobolewski (SP Lipiany)
2m. – Damian Worytko (Przelewice)
3m.- Zuzanna Krężel (SP Lipiany)

Serdecznie gratulujemy! Organizatorami LEMoniady były nauczycielki języka polskiego: Aleksandra Przybylska, Marzena Tomczak, Ewa Sulżyc, Julita Herezo oraz pani Izabela Sobolewska i Joanna Sulżyc.